Betrebels: Η Φούλαμ τον τίτλο του φαβορί

Για την 44η αγωνιστική της Championship, η Μίλγουολ υποδέχεται την Φούλαμ (21:45).

Η Μίλγουολ καταλαμβάνει την έκτη θέση στην κατάταξη της βαθμολογίας και θα διεκδικήσει με αξιώσεις ένα από τα τέσσερα εισιτήρια για τα πλέι οφ ανόδου στην μεγάλη κατηγορία εφόσον συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό. Στον αγώνα με αντίπαλο την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας. Ο Κλαρκ στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο, όμως δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι με τον Μόρισον ισοφάρισαν στο τελικό 1-1. Έτσι το σύνολο του Χάρις μετρά σε 43 αγωνιστικές 18 νίκες, 15 ισοπαλίες και δέκα ήττες, με συνολικά τέρματα 55-40.

Από την άλλη, η Φούλαμ χάρη σε τρομερές εμφανίσεις σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και απέχει μόλις έναν πόντο από την δεύτερη θέση που προσφέρει απευθείας εισιτήριο για την άνοδο στην Premier League. Για το ματς της περασμένης αγωνιστικής παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Μπρέντφορντ. Ο Μίτροβιτς στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης έδωσε το ισχνό προβάδισμα στους γηπεδούχους όμως στις καθυστερήσεις ο Μοπέ ισοφάρισε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων. Πλέον το συγκρότημα του Γιοκάνοβιτς μετρά 23 νίκες, 13 ισοπαλίες και εφτά ήττες, με συντελεστή τερμάτων 73-42.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betrebels με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betrebels.