Betrebels: Το πάνω χέρι η Μίλαν

Για την 34η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν υποδέχεται την Μπενεβέντο (21:45).

Πλέον ο στόχος της τέταρτη θέσης που οδηγεί στους ομίλους του Champions League φαίνεται πως αποτελεί παρελθόν για την Μίλαν καθώς η Λάτσιο προελαύνει με 10 βαθμούς διαφορά και επειδή τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές οι Μιλανέζοι δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν κάποιο τρίποντο.Οι «ροσονέρι» στον αγώνα με την Τορίνο δεν απέφυγαν το στραβοπάτημα, διότι έμειναν στο 1-1. Στο τέταρτο λεπτό  ο Μπελότι αστόχησε από τα έντεκα μέτρα και οι φιλοξενούμενοι πέντε λεπτά αργότερα πήραν κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Μποναβεντούρα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντε Σιλβέστρι στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι το οικοδόμημα του Γκατούζο κατέχει ρεκόρ 15-9-9, με συντελεστή τερμάτων 44-37.

Από την άλλη, η Μπενεβέντο έχει ήδη υποβιβαστεί στην δεύτερη τη τάξει κατηγορία. Παραμένει ουραγός της βαθμολογίας έχοντας συγκεντρώσει 14 βαθμούς. Στον αγώνα με την Αταλάντα γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-0. Οι «νερατζούρι» άνοιξαν το σκορ χάρη στο τέρμα του Φρόιλερ και στο 49′ με τον Μπάροου διπλασίασαν τα τέρματά τους,ενώ ο Γκόμεζ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 3-0. Έτσι το σύνολο του Ντε Ζέρμπι μετρά τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες και 27 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 28-78, διαθέτοντας την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betrebels με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betrebels.