Αταλάντα – Βαλένθια με πλήθος επιλογών στην Interwetten

Στις 22:00, στο Giuseppe Meazza και όχι στην κλασική της έδρα, η Αταλάντα υποδέχεται τη Βαλένθια και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Η Αταλάντα παίζει πολύ όμορφο επιθετικό ποδόσφαιρο, το Σάββατο νίκησε και τη Ρόμα (2-1), ανατρέποντας την κατάσταση μέσα σε 10 λεπτά στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου. Ισοφάρισε ο Παλομίνο έπειτα από στατική φάση και το 2-1 έκανε ο Πάσαλιτς με πανέμορφο σουτ, λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγώνα ως αλλαγή! Κατατάσσεται 4η στη Serie A με συγκομιδή 45 πόντων και στο +6 από τη Ρόμα. Αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (3-1-0), σκόραρε 13 γκολ σε αυτά. Στον όμιλο τερμάτισε δεύτερη πίσω από τη Μάντσεστερ Σίτι και μπροστά από Σαχτάρ και Ντινάμο Ζάγκρεμπ, παρότι στις τρεις πρώτες αγωνιστικές είχε δεχθεί ισάριθμες ήττες!

Η Βαλένθια πήρε ανέλπιστη πρόκριση από τον όμιλο με σπουδαίο διπλό στο Άμστερνταμ, για την τελευταία αγωνιστική και τερμάτισε πρώτη, μπροστά από Τσέλσι, Άγιαξ και Λιλ. Την Παρασκευή υποδέχθηκε στο Μεστάγια την Ατλέτικο για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ δύο φορές, ισοφάρισε σε αμφότερες περιπτώσεις με τους Παουλίστα και Κοντογκμπιά και έχασε ευκαιρίες να πάρει τη νίκη στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα. Είναι 7η στη La Liga με 38 πόντους σε 24 παιχνίδια, στο -2 από τις Ατλέτικο και Σεβίλλη, στη μάχη για την 4αδα.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.