Betshop: Από τρεις διαδοχικές ήττες η Μπλάκμπερν

Betshop

Για την 33η αγωνιστική της Championship, η Μπλάκμπερν υποδέχεται τη Μίντλεσμπρο (15:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 461+ αγορές!

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μπλάκμπερν, μετά από εκείνες κόντρα σε Μπρέντφορντ (5-2 εκτός) και Μπρίστολ Σίτι (0-1 εντός). Την Τετάρτη, η ομάδα του Τόνι Μομπρέι φιλοξενήθηκε από τη Ρέντινγκ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω από τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά με τον Μπελ στο 82′, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό 2-1. Μετά και από τη νέα της αυτή ήττα, βρίσκεται στην 14η θέση με 43 βαθμούς, απέχοντας τόσο από τα πλέι οφ, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Επτά νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της (3-0-1).

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη και πάλι η Μίντλεσμπρο, μετά από έξι ματς με απολογισμό τρεις νίκες και τρεις ήττες. Την Τετάρτη, η ομάδα του Τόνι Πιούλις φιλοξενήθηκε από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε ένα λεπτό μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, στάθηκε αρκετό για να της στερήσει κάτι το θετικό. Με G/G ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια στη διοργάνωση. Βρίσκεται έτσι στη έκτη θέση με 51 βαθμούς, όσους μετράει και η Ντέρμπι. Επτά νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις τρεις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της (3-1-1).