Betshop: Αστέρας Τρίπολης – Χιμπέρνιαν με πλήθος στοιχημάτων

Σε αγώνα ρεβάνς για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League, ο Αστέρας Τρίπολης φιλοξενεί τη Χιμπέρνιαν (21:00) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Με απογοήτευση έφυγε από τη Σκωτία ο Αστέρας Τρίπολης, καθώς έφτασε πολύ κοντά στην εξασφάλιση ενός σκορ που θα τον έβαζε σήμερα σε θέση οδηγού. Έβαλε τις βάσεις για να πάρει τεράστια νίκη, στο δεύτερο μέρος δεν κατάφερε να διαχειριστεί την πίεση και το σκορ πήγε στο 2-2, ακόμη κι αυτό θα ήταν ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο, σε μια απ’ τις τελευταίες φάσεις κι ενώ έπαιζε με 10 παίκτες, δέχτηκε και τρίτο γκολ και πλέον βρίσκεται σε μειονεκτική θέση ενόψει της ρεβάνς, καθώς οφείλει να σκοράρει και να κερδίσει.

Είχε πάρει το ρόλο του αουτσάιντερ από την αρχή, άπαντες έλεγαν ότι ο Αστέρας είναι πιο έμπειρος, ωστόσο στο φινάλε κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε. Ξεκίνησε τραγικά το ματς, είχε τρομερό πρόβλημα στις αντεπιθέσεις των Αρκάδων, από δύο τέτοιες ήρθαν τα γκολ της ομάδας του Παντελίδη και κάπως έτσι η Χιμπέρνιαν ήταν με την πλάτη στον τοίχο. Έβγαλε αντίδραση σοβαρής ομάδας στο δεύτερο 45λεπτο, πίεσε ορθολογικά και ήξερε ότι έχει πλεονέκτημα στον αέρα, το εκμεταλλεύτηκε και έφτασε στην ανατροπή στις καθυστερήσεις.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.