Betshop: Δεν σκόραρε στα 5/6 τελευταία ματς η Τενερίφη

Betshop

Για την 27η αγωνιστική της Segunda División, η Τενερίφη υποδέχεται τη Μαγιόρκα (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 345+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Τενερίφη, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χοσέ Λουίς Ολτρά φιλοξενήθηκε από την Κάντιθ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 72ο λεπτό. Έκτο διαδοχικό παιχνίδι που επικρατεί το N/G, στα πέντε από τα οποία δεν κατάφερε να σκοράρει. Μετά και από αυτή τη νέα της ήττα, βρίσκεται στην 16η θέση με 27 βαθμούς, όσους έχει και η Ράγιο Μαχαδαχόντα, απέχοντας παράλληλα τέσσερις πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Πέντε νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα έντεκα τελευταία της (5-5-1) και τα τρία πιο πρόσφατα να ολοκληρώνονται με N/G και Under 2.5.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Μαγιόρκα, μετά και την ήττα της από την Αλμπαθέτε (2-0 εκτός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βιθέντε Μορένο υποδέχθηκε τη Λούγκο, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-0. Ευτύχησε να προηγηθεί στο όγδοο λεπτό με τον Ντάνι Ροντρίγκεθ, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε δυο τα τέρματα της στο 69′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με πέναλτι ο Λάγκο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που ολοκληρώνεται με N/G. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 40 συνολικά και βρίσκεται στην όγδοη θέση, απέχοντας δυο πόντους από την εξάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας πανηγυρίσει μόλις ένα πόντο στις πέντε τελευταίες εξόδους της, οι οποίες ολοκληρώθηκαν με Under 2.5.