Betshop: Δυνατό φιλικό στο “Mario Alberto Kempes”

Betshop

Σε φιλική αναμέτρηση, η Αργεντινή υποδέχεται το Μεξικό (02:00), σε μια αναμέτρηση που η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 511+ αγορές!

Την πρώτη της ήττα στα φιλικά προετοιμασίας γνώρισε η Αργεντινή, μετά από δυο νίκες και μια ισοπαλία. Στο πιο πρόσφατο, η ομάδα του Λιονέλ Σκαλόνι αντιμετώπισε τη Βραζιλία, στο μεταξύ τους παραδοσιακό ντέρμπι, στη Τζέντα της Σαουδικής Αραβίας, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Παρότι όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο χωρίς τέρματα, εν τέλει το τέρμα που δέχθηκε στις καθυστερήσεις ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Αυτό ήταν και το πρώτο τέρμα που δέχεται στα φιλικά. Εκτός αποστολής είναι οι τραυματίες Οταμέντι, Σάλβιο και Μπατάλια, καθώς και όσοι ποδοσφαιριστές αγωνίζονται σε Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ, λόγω του Copa Libertadores.

Την τρίτη του ήττα σε τέσσερις φιλικές αναμετρήσεις γνώρισε το Μεξικό, μετά και τη νίκη που πήρε κόντρα στην Κόστα Ρίκα (3-2). Στο τελευταίο από αυτά, η ομάδα του Ρικάρντο Φερέτι αντιμετώπισε τη Χιλή, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Καστίγιο στο 89ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Είχαν προηγηθεί οι ήττες από Ουρουγουάη (1-4) και ΗΠΑ (1-0). Εκτός λόγω τραυματισμού είναι ο Λοθάνο, ενώ δεν κλήθηκαν και πολλοί βασικοί, όπως οι Ερνάντες, Γκουαρντάδο και Ερέρα.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.