Betshop: Ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης για Μπέτις

Betshop

Για τη φάση των “32” του Copa del Rey, η Μπέτις υποδέχεται τη Σανταντέρ (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 350+ αγορές! Στο πρώτο παιχνίδι, στην έδρα της Σανταντέρ, η Μπέτις επικράτησε με 0-1.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Μπέτις, μετά και από εκείνη κόντρα στον Ολυμπιακό (1-0 εντός), για το Europa League. Την Κυριακή, η ομάδα του Κίκε Σετιέν υποδέχθηκε τη Σοσιεδάδ, στα πλαίσια της La Liga, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Ζούνιορ Φίρπο στο 33ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Έφτασε έτσι τους 19 βαθμούς και βρίσκεται στην 10η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τους Βάσκους. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια.

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια η Σανταντέρ, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, μετά και την ήττα από τη Μπέτις (0-1 εντός), στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι. Το Σάββατο, η ομάδα του Ιβάν Άνια φιλοξενήθηκε από την Αμορεμπιέτα, στα πλαίσια της τρίτης κατηγορίας στην Ισπανία, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-3. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 21 λεπτά αγώνα, έφτασε στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Αντέρ (33′), Σεγούδο (πεν. 59′) και Σέρχιο Ρουίθ (90′). Έφτασε έτσι τους 36 βαθμούς σε 15 αναμετρήσεις και είναι στην πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου της τρίτης κατηγορίας, στο +6 από τη δεύτερη Μπαρακάλδο. Έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας φετινός απολογισμός της, ανεξαρτήτου διοργάνωσης, ούσα αήττητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-0).

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.