Betshop: Επικράτησε στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της η Μπέρι

Betshop

Στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής της League Two, η Τσέλτεναμ φιλοξενεί τη Μπέρι (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 452+ αγορές!

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο διαδοχικές νίκες κόντρα σε Κέιμπριτζ (2-0 εντός) και Πορτ Βέιλ (1-0 εντός), υπέστη και πάλι η Τσέλτεναμ. Το Σάββατο, η ομάδα του Μάικλ Νταφ αντιμετώπισε τη Μάνσφιλντ, εκτός έδρας, από την οποία και ηττήθηκε με 4-2. Βρέθηκε με δυο τέρματα πίσω από το πρώτο ημίχρονο, όμως κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τους Χάσεϊ (59′) και Ράγκλαν (68′). Στην πορεία ωστόσο δέχθηκε δυο ακόμη τέρματα (77′, 90’+2), γνωρίζοντας έτσι την ήττα. Τα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια ολοκληρώθηκαν με N/G. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται έτσι στην 17η θέση, με 41 βαθμούς, έντεκα μακριά από την επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα τελευταία αντίστοιχα ματς. Τα τρία πιο πρόσφατα ήταν με N/G και Under 2.5.

Από ένα αήττητο σερί έντεκα αγώνων στο πρωτάθλημα προέρχεται από την πλευρά της η Μπέρι, όπου και μετράει χαρακτηριστικά οκτώ νίκες και τρεις ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Ράιαν Λόου φιλοξένησε τη Μάκλσφιλντ, της οποίας επικράτησε με 3-0. Ο Μέιναρντ στο 24′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Ο’Σι να διπλασιάζει τα τέρματα της στο 75′, από το σημείο του πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα “έγραψε” ο Γουάρτον στις καθυστερήσεις. Ήταν η τέταρτη διαδοχική της νίκη, οι τρεις από τις οποίες ολοκληρώθηκαν με Over 2.5. Κάπως έτσι, έφτασε τους 66 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, τρεις πόντους μακριά από την πρωτοπόρο Λίνκολν. Μακριά από την έδρα της έχει απολογισμό επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες, έχοντας επικρατήσει στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.