Betshop: Επιτακτική η νίκη για την Αργεντινή

Betshop

Η Αργεντινή αντιμετωπίζει το Κατάρ (22:00), για τη τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Copa America, με τη Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 537+ αγορές!

Ακόμη μια προβληματική εμφάνιση από την Αργεντινή, αυτή τη φορά απέναντι στην Παραγουάη με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 37′, για να φτάσει στην ισοφάριση με το εύστοχο πέναλτι του Μέσι στο 57ο λεπτό. Είχε προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από την Κολομβία (0-2). Η νίκη κόντρα στο Κατάρ αποτελεί πλέον μονόδρομο για την ομάδα του Λιονέλ Σκαλόνι, εάν φυσικά θέλει να ελπίζει σε μια πιθανή πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Μπορεί να ταξίδεψε στη Βραζιλία αποτελώντας την πιο αδύναμη ομάδα της διοργάνωσης, ωστόσο το Κατάρ κατάφερε να “κλείσει τα στόματα” όσων πίστευαν κάτι τέτοιο. Μετά το βαθμό που απέσπασε από την Παραγουάη (2-2), όπου βρέθηκε να χάνει και με 2-0, αντιμετώπισε την Κολομβία, κόντρα στην οποία ηττήθηκε έστω και δύσκολα με 1-0, δεχόμενο γκολ στα τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Οι οικοδεσπότες του επόμενου Μουντιάλ παίζουν δίχως άγχος και με νίκη θα περάσουν αυτοί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.