Betshop: Εύκολη αποστολή για Μάντσεστερ Σίτι

Για την 2η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος, η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενεί την Χάντερσφιλντ (15:30) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Ποδαρικό με το “δεξί στη νέα χρονιά έκανε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία πέρασε νικηφόρα με 0-2 από την έδρα της Άρσεναλ. Μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Στέρλινγκ στο 14′ (0-1), διπλασιάζοντας τα τέρματά της με τον Μπερνάρντο Σίλβα το 64′ της συνάντησης. Κινδύνεψε έπειτα με τη μείωση, κατάφερε να αντισταθεί στις επιθέσεις της αντιπάλου και κράτησε μέχρι το φινάλε ανέπαφη την εστία της.

Στον αντίποδα, η Χάντερσφιλντ μπήκε με το “αριστερό” στο πρωτάθλημα, γνωρίζοντας εύκολα την ήττα στην πρεμιέρα με 3-0 από την Τσέλσι. Δεν μπόρεσε να αποτελέσει ισχυρό εμπόδιο για την αντίπαλο, έχανε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, δεν έβγαλε αντίδραση στην επανάληψη, δεχόμενη τρίτο τέρμα στο 80′ της αναμέτρησης. Έχει δύσκολη αποστολή σήμερα, αφού θα πάει να παίξει στην έδρα της πιο ποιοτικής ομάδας της κατηγορίας, όπως είναι η Μάντσεστερ Σίτι.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.