Betshop: Για μια θέση στα ημιτελικά της διοργάνωσης

Betshop

Για την προημιτελική φάση του League Cup της Αγγλίας, η Λέστερ φιλοξενεί τη Μάντσεστερ Σίτι (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 546+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Λέστερ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Κλοντ Πιέλ φιλοξενήθηκε από την Κρίσταλ Πάλας, στα πλαίσια της Premier League, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 39ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Τότεναμ (0-2 εντός), ούσα στη 12η θέση της κατάταξης με 22 βαθμούς, απέχοντας δέκα από την επικίνδυνη ζώνη. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, επικρατώντας μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα (1-3-2). Στον προηγούμενο γύρο του League Cup, απέκλεισε στα πέναλτι τη Σαουθάμπτον με 6-5, μετά και το μεταξύ τους 0-0, στην κανονική διάρκεια.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Μάντσεστερ Σίτι, μετά και από εκείνη επί της Χόφενχαϊμ (2-1 εντός) για το Champions League. Το Σάββατο, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα υποδέχθηκε την Έβερτον, για την Premier League, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Με δυο προσωπικά τέρματα (22′, 50′), ο Γκάμπριελ Ζέσους έδωσε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν σε 2-1 στο 65′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά αργότερα ο Στέρλινγκ. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 44 συνολικά και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Οκτώ νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, έχοντας ηττηθεί στην πιο πρόσφατη έξοδο της. Στον προηγούμενο γύρο του League Cup, απέκλεισε τη Φούλαμ με 2-0, εντός έδρας.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.