Betshop: Για την επιστροφή στις νίκες η Τότεναμ

Betshop

Για την 23η αγωνιστική της Premier League, η Φούλαμ υποδέχεται την Τότεναμ (18:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 552+ αγορές!

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Φούλαμ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Άρσεναλ (4-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι φιλοξενήθηκε από την Μπέρνλι, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με 2-1. Αν και ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Σίρλε, μόλις στο δεύτερο λεπτό, εν τέλει είδε την αντίπαλο της να φτάνει στην ανατροπή πριν από την ανάπαυλα (20′, 23′) και να επικρατεί. Μετά από αυτό το νέο της αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 19η και προτελευταία θέση με 14 βαθμούς, τρεις πάνω από την ουραγό Χάντερσφιλντ, ενώ απέχει πέντε πόντους από τη σωτηρία της. Σε εντός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, έχει απολογισμό τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια (1-2-1).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τότεναμ, μετά και τη νίκη που πήρε στην έδρα της Κάρντιφ (0-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο υποδέχθηκε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε ένα λεπτό πριν από την ανάπαυλα, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Παραμένει έτσι στην τρίτη θέση της κατηγορίας, έχοντας συγκεντρώσει 48 βαθμούς, απέχοντας πέντε από τη δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι. Εννέα νίκες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, με τις τρεις τελευταίες εξόδους της να είναι νικηφόρες.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.