Betshop: Για την τρίτη διαδοχική νίκη της η Μαρσέιγ κόντρα στην Αμιάν

Betshop

Για την 25η αγωνιστική της Ligue 1, η Μαρσέιγ φιλοξενεί την Αμιάν (18:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 487+ αγορές!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Μαρσέιγ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπορντό (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία φιλοξενήθηκε από τη Ντιζόν, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Παρότι βρέθηκε πίσω από το 18ο λεπτό, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Μπαλοτέλι (56′) και Οκάμπος (76′). Τρίτο παιχνίδι από τα τέσσερα τελευταία της που βγάζει το G/G και Over 2.5. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 37 συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση μαζί με τις Μονπελιέ και Νις, με την πρώτη να έχει και παιχνίδι λιγότερο. Έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, με μόλις μια νίκη στα τέσσερα τελευταία εξ’ αυτών (1-2-1). Με Under ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια μπροστά στο κοινό της.

Επιστροφή στις νίκες για την Αμιάν, μετά από έξι αναμετρήσεις με απολογισμό δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ υποδέχθηκε την Καέν, της οποίας επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Κονατέ, τέσσερα λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, ήταν αρκετό για να της χαρίσει και τη νίκη. Παράλληλα, αυτό ήταν το πέμπτο από τα έξι τελευταία της παιχνίδια, που ολοκληρώνεται με N/G. Κάπως έτσι, έφτασε τους 21 βαθμούς και βγήκε εκτός της επικίνδυνης ζώνης, ούσα και στην 16η θέση, απέχοντας πλέον δυο πόντους από την τελευταία τριάδα. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της.