Betshop: Για το 5×5 η Λέστερ κόντρα στη Νιουκάστλ

Betshop

Για την 34η αγωνιστική της Premier League, η Λέστερ υποδέχεται τη Νιουκάστλ (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 550+ αγορές!

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Λέστερ, ερχόμενη από την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα, μετά και από εκείνες επί των Φούλαμ (3-1 εντός), Μπέρνλι (1-2 εκτός) και Μπόρνμουθ (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρέντναν Ρότζερς φιλοξενήθηκε από τη Χάντερσφιλντ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-4. Τα τέρματα των Τιλεμάνς (24′), Βάρντι (48′, πεν. 84′) και Μάντισον (79′) ήταν και αυτά που της χάρισαν τη νίκη, με τους γηπεδούχους να μειώνουν προσωρινά σε 1-2 στο 52ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι. Τα επτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα, ολοκληρώθηκαν με G/G και Over 2.5. Κάπως έτσι, έφτασε τους 47 βαθμούς και είναι στην έβδομη θέση, μαζί με τη Γουλβς. Στις επτά νίκες, δύο ισοπαλίες και επτά ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Νιουκάστλ, μετρώντας μια ισοπαλία και δύο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ φιλοξένησε την Κρίσταλ Πάλας, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Ένα εύστοχο πέναλτι του Μιλιβόγεβιτς, εννέα λεπτά πριν το φινάλε, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Άρσεναλ (2-0 εκτός). Βρίσκεται έτσι στην 15η θέση με 35 βαθμούς, επτά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας και ματς περισσότερο. Στις δύο νίκες, επτά ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις οκτώ τελευταίες εξόδους της (0-3-5).