Betshop: Για το δύο στα δύο η Λίβερπουλ

Για την 2η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος, η Κρίσταλ Πάλας φιλοξενεί στο “Σέλχουρστ Παρκ” τη Λίβερπουλ (22:00) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος επιλογών.

Με τον καλύτερο τρόπο εκκίνησε τις υποχρεώσεις της στη σεζόν η Κρίσταλ Πάλας, επικρατώντας καθαρά με 2-0 της Φούλαμ εκτός έδρας, στο ντέρμπι του Λονδίνου. Χωρίς να είναι καλύτερη από την αντίπαλο, προηγήθηκε στο 41′ (0-1). Στο δεύτερο ημίχρονο φλέρταρε με την ισοφάριση, την απέφυγε, βάζοντας τέλος στο παιχνίδι στο 79′ της συνάντησης (0-2). Θα προσπαθήσει να κάνει τη μίνι έκπληξη απόψε απέναντι στη Λίβερπουλ, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα έχει καθόλου εύκολο έργο.

Από τη δική της πλευρά, η Λίβερπουλ άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, κερδίζοντας με το εμφατικό 4-0 της Γουέστ Χαμ εντός έδρας. Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή του αγώνα, προηγήθηκε στο 19′ (1-0), πηγαίνοντας με καλύτερο προβάδισμα στην ανάπαυλα (2-0 στο 45’+2′). Στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το 3-0 στο 53′, μεγαλώνοντας ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ στο 88′ της συνάντησης (4-0).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.