Betshop: Γκρόιτερ Φιρτ – Αμβούργο με πλήθος αγορών

Στην έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ δοκιμάζεται το Αμβούργο (21:30), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της 2. Μπουντεσλίγκα. Η Betshop προσφέρει τη μεταξύ τους αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Μετά από πέντε αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες, η Γκρόιτερ Φιρτ γνώρισε την πρώτη φετινή ήττα της στο πρωτάθλημα την Κυριακή. Πιο συγκεκριμένα, δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Χαϊντενχάιμ (2-0 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 66’ με το γκολ του Γκλάτζελ. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε το Αμβούργο στην έδρα του, το «τριφύλλι» αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1 στις 18 Μαΐου του 2014.

Αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Σαντχάουζεν (3-0 εκτός έδρας), Μπίλεφελντ (3-0 εντός έδρας), Χαϊντενχάιμ (3-2 εντός έδρας) και Ντιναμό Δρέσδης (1-0 εκτός έδρας), το Αμβούργο επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα την Κυριακή, γνωρίζοντας την εντός έδρας συντριβή από τη Ρέγκενσμπουργκ (5-0). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με άγριες διαθέσεις στον αγωνιστικό χώρο, με τον Ανταμιάν να πραγματοποιεί χατ τρικ (11’, 21’, 35’). Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 53’ ο Μαρσέλ Κορέια ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Τζορτζ στο 75’.

* Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.