Betshop: Ξεκάθαρο φαβορί το Βέλγιο

Για την δεύτερη αγωνιστική στον έβδομο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου, το Βέλγιο αντιμετωπίζει την Τυνησία (15:00), σε μια αναμέτρηση που προσφέρεται από την Betshop με πλήθος αγορών.

Το Βέλγιο χρειάστηκε μόλις 28 λεπτά για να “καθαρίσει” την πρεμιέρα με τον Παναμά και να ξεκινήσει με το “δεξί” την πορεία του στο Μουντιάλ. Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, είχε εκρηκτικό ξεκίνημα, αλλά άστοχες τελικές προσπάθειες, στο δεύτερο μέρος “μπήκε” στο πνεύμα του ματς και ο Λουκάκου, κάτι που αποδείχτηκε καταλυτικό. Ήταν το 20ο σερί ματς που δε χάνει σε όλες τις διοργανώσεις, όπου σημείωσε 15 νίκες και πέντε ισοπαλίες. Σήμερα οι Βέλγοι θέλουν δεύτερη διαδοχική νίκη, έτσι ώστε να “κλειδώσουν” την πρόκριση και να παίξουν κόντρα στην Αγγλία για την πρωτιά στην τελευταία αγωνιστική.

Απ’ την άλλη πλευρά, η Τυνησία δεν μπορεί να αισθάνεται αδικημένη από το τελικό 1-2 στην πρεμιέρα κόντρα στην Αγγλία. Αποτέλεσε κομπάρσο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αν δεν προέκυπτε η ανοησία του Γουόκερ στο 35’, το πιθανότερο είναι ότι δε θα έβρισκε ποτέ γκολ, κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι απ’ το πουθενά. Δέχτηκε ασφυκτική πίεση στο δεύτερο μέρος, χαρακτηριστικό είναι ότι η Αγγλία τελείωσε με 17 τελικές προσπάθειες και δύο δοκάρια, άξιζε να κερδίσει.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.