Betshop: Με αυτοπεποίθηση η Τραμπζονσπόρ

Για την 5η αγωνιστική της Superlig, η Αλάνιασπορ υποδέχεται τη Τραμπζονσπόρ (20:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε την περασμένη αγωνιστική η Αλάνιασπορ, κερδίζοντας 1-0 την Γκοζτεπέ. Κακό ποιοτικά παιχνίδι, με λίγες καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, προηγήθηκε με τον Μανιάτη στο 71′ της συνάντησης (1-0), κρατώντας με ευκολία στο φινάλε το υπέρ της προβάδισμα. Στις δύο πρώτες αγωνιστικές γνώρισε δύο ήττες από τις Ανκαραγκουτσού (0-2) και Γαλατασαράι (6-0).

Από την άλλη πλευρά, η Τραμπζονσπόρ έκανε την έκπληξη, διαλύοντας με το εμφατικό 4-0 της Γαλατασαράι εντός έδρας. Ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 30′ και πήγε με το υπέρ της 3-0 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη δεν κινδύνεψε στο παραμικρό, πέτυχε και τέταρτο τέρμα στις καθυστερήσεις (4-0 στο 92′). Συμπλήρωσε τρία παιχνίδια αήττητη (2-1-0), μετρώντας και μια ήττα στην πρεμιέρα από την Μπασακχερί (2-0).

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.