Betshop: Με όπλο την έδρα της η Βερόνα

Betshop

Η Βερόνα υποδέχεται την Πεσκάρα (22:00), για τα ημιτελικά των play off της Serie B, με τη Betshop να προσφέρει την αναμέτρηση με 497+ αγορές!

Μετά την επικράτηση επί της Φότζια (2-1 εντός), η Βερόνα πανηγύρισε ακόμη μια νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στην Περούτζια. Κόντρα στην τελευταία, για τα προημιτελικά των play off, κατάφερε να πάρει το ματς με σκορ 4-1, μετά από παράταση. Προηγήθηκε με τον Ντι Καρμίνε στο 41′, όμως ένα λεπτό πριν το φινάλε, δέχθηκε την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι. Στο έξτρα μισάωρο όμως, τα τέρματα των Εμπερέ (101′) και Πατσίνι (118′, 120’+1) της έδωσαν και την πρόκριση. Υπέστη δυο ήττες στα 15 τελευταία ματς που έδωσε μπροστά στο κοινό της, όπου μετράει ακόμη επτά νίκες και έξι ισοπαλίες.

Την πρώτη της νίκη, μετά από πέντε αναμετρήσεις με τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα, πανηγύρισε και πάλι η Πεσκάρα. Συγκεκριμένα, το Σάββατο, υποδέχθηκε τη Σαλερνιτάνα, για τα προημιτελικά των play off, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0. Ο Μπετέλα στο 78′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Κιοφάνι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 90ο λεπτό. Δεν ικανοποιεί μακριά από την έδρα της, όπου στα εννέα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της, πανηγύρισε μόλις ένα διπλό, μετρώντας ακόμη από τέσσερις ισοπαλίες και ήττες.