Betshop: Με ψυχολογία η Νταντί Γιουνάιτεντ

Betshop

Η Νταντί Γιουνάιτεντ φιλοξενεί τη Σεντ Μίρεν (21:45), στον πρώτο τελικό για τα play off ανόδου/παραμονής στην Premiership, με τη Betshop να προσφέρει την αναμέτρηση με 497+ αγορές!

Με δυο νίκες επί της Ινβερνές (0-1 εκτός, 3-0 εντός), η Νταντί Γιουνάιτεντ πήρε το εισιτήριο τον τελικό των play off ανόδου/παραμονής. Στον εντός έδρας επαναληπτικό με την Ινβερνές, επικράτησε με 3-0. Ο Κλαρκ άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι, με τον Σο στο 54′ να κάνει δυο τα τέρματα της και τον Σαφράνκο να γράφει το τελικό 3-0 στο 80′. Έφτασε έτσι τις πέντε νίκες στα έξι τελευταία παιχνίδια της, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Στα δέκα τελευταία εντός της στο πρωτάθλημα, έχει απολογισμό οκτώ νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα.

Στη μάχη για την παραμονή στην κατηγορία ρίχνεται απόψε η Σεντ Μίρεν. Στο τελευταίο παιχνίδι της, αντιμετώπισε τη Νταντί, εκτός έδρας, της οποίας και επικράτησε με 2-3. Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της ομάδας του ήταν ο Κούκι, ο οποίος σημείωσε και τα τρία τέρματα της (51′, 58′, 76′), παρότι βρέθηκε πίσω με 1-0 στο 14′, ενώ είχε δεχθεί προσωρινά την ισοφάριση 2-2 στο 74′. Δεύτερη σερί νίκη, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Χάμιλτον (2-0 εντός), ενώ παρέμεινε αήττητη στα έξι τελευταία της (3-3-0). Πανηγύρισε δυο νίκες στα δέκα τελευταία εκτός της, έχοντας ακόμη από τέσσερις ισοπαλίες και ήττες.