Betshop: Με… συνταγή Λουντογκόρετς η Βιντεότον

Για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, η Μάλμε υποδέχεται τη Βιντεότον (20:15)και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Είχε πανηγυρίσει τεράστια νίκη στο πρώτο παιχνίδι στη Ρουμανία (0-1) η Μάλμε, η οποία πήγε να τελειώσει τη δουλειά στον αγώνα ρεβάνς στην έδρα της, όμως το εμπόδιο της Κλουζ δεν αποδείχθηκε ιδιαίτερα εύκολο (1-1). Κακό ποιοτικά παιχνίδι, είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του, έμεινε πίσω στο πρώτο ημίχρονο (0-1 στο 36’). Με αυτό το σκορ, το παιχνίδι θα οδηγούνταν στην παράταση, παρόλα αυτά η Μάλμε βρήκε την ισοφάριση στο 55’ της συνάντησης (1-1) και κάνοντας άψογη διαχείριση μέχρι το φινάλε, κατάφερε να πανηγυρίσει την πρόκριση, με τη ρουμάνική ομάδα να ολοκληρώνει με δέκα παίκτες το παιχνίδι στο 77’.

Από την άλλη πλευρά, η Βιντεότον πέτυχε μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις του προηγούμενου προκριματικού γύρου, πετώντας εκτός συνέχειας την ποιοτική και πιο έμπειρη Λουντογκόρετς. Κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο πρώτο παιχνίδι στη Βουλγαρία (0-0) και με σωστή τακτική στον αγώνα ρεβάνς στην έδρα της πανηγύρισε μια τεράστια πρόκριση (1-0). Έβαλε δύσκολα από την αρχή στους Βούλγαρους, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 38’, πηγαίνοντας μάλιστα με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (1-0 στο 45’). Στην επανάληψη δέχθηκε πίεση, αντιστάθηκε και στο τέλος η νίκη πανηγυρίστηκε έξαλλα απ’ όλη την ομάδα.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.