Betshop: Με το μυαλό στο πρωτάθλημα η Πόρτσμουθ

Betshop

Για την προημιτελική φάση του αγγλικού League Trophy, η Πόρτσμουθ φιλοξενεί την Πιτέρμπορο (21:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 347+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Πόρτσμουθ, μετά και από εκείνη που υπέστη κόντρα στην Μπλάκπουλ (0-1 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Κένι Τζάκετ φιλοξενήθηκε από την Όξφορντ Γιουνάιτεντ, για την League One, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με δυο τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό σκορ, με τον Πίτμαν, στο 64ο λεπτό. Παρά τη νέα απώλεια βαθμών, εξακολουθεί να είναι στην κορυφή της κατηγορίας με 57 βαθμούς, έναν πάνω από τη δεύτερη Λούτον. Έντεκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις. Στον προηγούμενο γύρο του League Trophy, άφησε εκτός τη Σάουθεντ (0-2 εκτός).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Πιτέρμπορο, μετά από τις δυο σερί νίκες που πανηγύρισε επί των Τσέλσι U23 (1-3 εκτός) και Ροτσντέιλ (2-1 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Στιβ Έβανς φιλοξενήθηκε από τη Λούτον, στα πλαίσια της League One, από την οποία και ηττήθηκε με 4-0. Έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με 1-0 από το όγδοο λεπτό, στην πορεία “πλήρωσε” την αποβολή του Ταφατσόλι (25′), δεχόμενη ακόμη τρία τέρματα. Με 47 βαθμούς σε 28 αναμετρήσεις, βρίσκεται στην έκτη θέση της κατηγορίας, που είναι και η τελευταία των πλέι οφ ανόδου. Έντεκα νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις. Στον προηγούμενο γύρο του League Trophy, άφησε εκτός την Τσέλσι U23 (1-3 εκτός).