Betshop: Μεταμορφώνεται στο “Μπαλαΐδος” η Θέλτα

Για την 5η αγωνιστική της Primera Division, η Θέλτα υποδέχεται στο “Μπαλαΐδος” τη Βαγιαδολίδ (17:15) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε την περασμένη αγωνιστική η Θέλτα, χάνοντας με 3-2 από την Χιρόνα εκτός έδρας. Βρέθηκε πίσω με 2-1 στο πρώτο ημίχρονο, το 3-1 στο 56′ δυσκόλεψε περισσότερο το έργο της και το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει σε 3-2 στο 87′ της συνάντησης (3-2). Στις τρεις πρώτες αγωνιστικές ήταν αήττητη με ρεκόρ δύο νίκες και μια ισοπαλία.

Από τη δική της πλευρά, η Βαγιαδολίδ συνέχισε να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από την Αλαβές εντός έδρας και δεχόμενη το γκολ στις καθυστερήσεις της συνάντησης (0-1). Παρέμεινε για τέταρτο παιχνίδι χωρίς νίκη η Βαγιαδολίδ (0-2-2), η οποία έχει ως πρωταρχικό στόχο την παραμονή και αναμένεται να δώσει τεράστια μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.