Betshop: Μόλις ένα διπλό σε 15 εξόδους η Μίλγουολ

Betshop

Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 29η αγωνιστική της Championship, η Ντέρμπι φιλοξενεί τη Μίλγουολ (21:45), την οποία η Betshop προσφέρει με 488+ αγορές!

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Ντέρμπι, μετρώντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρτ φιλοξενήθηκε από την Ίπσουιτς, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Λόρενς, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση, στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό ήταν και το τρίτο διαδοχικό Under 2.5 στο πρωτάθλημα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 51 συνολικά και βρίσκεται στην έβδομη θέση, απέχοντας δυο πόντους μακριά από την πρώτη εξάδα. Οκτώ νίκες, πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα έξι τελευταία (3-3-0). Τα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς ήταν με G/G. Το Σάββατο, ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Μπράιτον, για το FA Cup.

Αντιθέτως, η Μίλγουολ εξακολουθεί να αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και πέντε αναμετρήσεις, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Χάρις υποδέχθηκε τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Τέταρτο διαδοχικό Under 2.5 για το πρωτάθλημα, ενώ στα τρία τελευταία της δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 31 συνολικά και βρίσκεται στην 20η θέση, ούσα δυο πόντους πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας παράλληλα δυο ματς λιγότερα. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη τέσσερις ισοπαλίες και δέκα ήττες. Το Σάββατο, επικράτησε με 0-1 της Γουίμπλεντον, για το FA Cup.