Betshop: Μονακό – Μονπελιέ με πολλές αγορές

betshop

Στις 21:45, στο Stade Louis II, η Μονακό φιλοξενεί τη Μονπελιέ, στο πλαίσιο της  25ης αγωνιστικής της Ligue 1 και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με ποικιλία αγορών!

Η Μονακό προέρχεται από δύο διαδοχικές νίκες, με τις οποίες αναρριχήθηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας με 35 πόντους (10-5-9) και στο -6 από την πρώτη 3αδα. Συγκεκριμένα, αφού επικράτησαν εντός έδρας της Ανζέ με 1-0 και σκόρερ τον Γιόβετις, το περασμένο Σάββατο έβγαλαν σπουδαίο διπλό με ανατροπή στην έδρα της Αμιάν. Βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ από το 9ο λεπτό, αλλά γύρισαν το ματς με τέρματα των Μπεν Γιεντέρ και Σλιμανί στο 85ο και 93ο λεπτό αντίστοιχα! 7-1-4 το εντός έδρας ρεκόρ της Μονακό.

Η Μονπελιέ βρίσκεται στην 5η με δύο πόντους περισσότερους από τη σημερινή της αντίπαλο. Την Κυριακή επικράτησε της Σεντ Ετιέν εντός έδρας με 1-0 χάρη σε τέρμα του Ντελόρ στο 25ο λεπτό. Κατάφερε να υπερασπιστεί το προβάδισμά της παρότι αγωνίστηκε με 10 παίκτες από το 41ο λεπτό λόγω της αποβολής του Σάμπια. Στην τελευταία της έξοδο ταπεινώθηκε στο Παρίσι με 5-0, ενώ μετρά μόλις 1 νίκη σε 11 παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!