Betshop: Να διατηρήσει διαφορά από τους διώκτες της

Betshop

Στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής στη Segunda División, η Οσασούνα φιλοξενεί τη Λας Πάλμας (19:00) και η Betshop να προσφέρει την αναμέτρηση με 347+ αγορές!

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα η Οσασούνα, μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αρασάτε φιλοξενήθηκε από την Κάντιθ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Τέταρτο σερί ματς που ολοκληρώνεται με N/G και Under 2.5, με την ίδια να διατηρεί ανέπαφη την εστία της. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε έτσι τους 78 συνολίκά και βρίσκεται στην πρώτη θέση και στο +4 από τους διώκτες της. Εξαιρετική εντός έδρας, όπου σε 19 παιχνίδια παραμένει αήττητη, με 17 νίκες και δυο ισοπαλίες.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Λας Πάλμας, μετά και από εκείνη επί της Κόρδοβα (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πέπε Μελ υποδέχθηκε τη Ράγιο Μαχαδαχόντα, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Παρότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές με τους Ρούμπεν Κάστρο (πεν. 49′) και Αραούχο (79′) και εν τέλει να πάρει τη νίκη με τον Νταβίντ Γκαρσία στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Πέμπτο ματς από τα έξι τελευταία της, στο οποίο σημειώνεται Over 2.5. Έφτασε έτσι τους 52 βαθμούς και είναι στη 12η θέση, ούσα αδιάφορη στα τρία εναπομείναντα παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, οκτώ ισοπαλίες και οκτώ ήττες στο πρωτάθλημα, πανηγυρίζοντας ένα διπλό στις εννέα τελευταίες εξόδους της (1-4-3).