Betshop: Ντέρμπι Ανδαλουσίας στη La Liga

Betshop

Για την 32η αγωνιστική της La Liga, η Σεβίλλη υποδέχεται τη Μπέτις (22:00), στο μεταξύ τους ντέρμπι της Ανδαλουσίας, και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 551+ αγορές!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σεβίλλη, μετά και από εκείνη επί της Αλαβές (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χοακίν Καπαρός φιλοξενήθηκε από τη Βαγιαδολίδ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Ο Ρόκε Μέθα ήταν αυτός που έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 84′, με τον Μουνίρ Ελ Χανταντί να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Τέταρτο διαδοχικό ματς που ολοκληρώνεται με N/G και Under 2.5. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 49 συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση, ένα πόντο πίσω από την τέταρτη Χετάφε. Στις εννέα νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπέτις, μετά από τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα, με απολογισμό μια ισοπαλία και δύο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κίκε Σετιέν υποδέχθηκε τη Βιγιαρεάλ, της οποίας επικράτησε με 2-1. Τα τέρματα του Λο Σέλσο (11′, 63′) ήταν και αυτά που της έδωσαν τη νίκη, με το “κίτρινο υποβρύχιο” να φτάνει προσωρινά στην ισοφάριση στο 13′. Τέταρτο διαδοχικό ματς που ολοκληρώνεται με G/G. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 43 συνολικά και βρίσκεται στην όγδοη θέση μαζί με την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Στις πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.