Betshop: Πιο αποτελεσματική στα εντός η Σκωτία

Betshop

Για την έκτη αγωνιστική των ομίλων του Nations League, η Σκωτία υποδέχεται το Ισραήλ (21:45), σε μια αναμέτρηση που η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 459+ αγορές!

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Σκωτία, μετά και την ήττα που υπέστη από το Ισραήλ (2-1 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Άλεξ ΜακΛέις φιλοξενήθηκε από την Αλβανία, από την έδρα της οποίας κατάφερε να φύγει με το διπλό, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 0-4. Τα τέρματα που σημείωσαν οι Φρέιζερ (14′), Φλέτσερ (πεν. 45’+2) και Φόρεστ (52′, 67′) ήταν και αυτά που έκριναν την αναμέτρηση. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους έξι συνολικά και είναι στην κορυφή του ομίλου, όπου και “συγκατοικεί” με το Ισραήλ. Αξίζει να αναφερθεί ότι αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, έχοντας και πέντε ήττες. Μόνο με νίκη θα τερματίσει στην κορυφή του ομίλου.

Από τη δεύτερη διαδοχική του νίκη στο Nations League, προέρχεται το Ισραήλ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Σκωτία (2-1 εντός), στον πρώτο γύρο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Χέρτσογκ υποδέχθηκε την Αλβανία, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μόλις στο όγδοο λεπτό, ο Χέμεντ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον Σάμπα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, εφτά λεπτά πριν από τα 90′. Βρίσκεται έτσι στην πρώτη θέση, με έξι βαθμούς, όσους έχει και η Σκωτία, της οποίας και υπερτερεί σε ισοβαθμία. Κάτι που σημαίνει πως της αρκεί και η ισοπαλία, για να τερματίσει στην κορυφή. Την περασμένη εβδομάδα, έπαιξε φιλικό με τη Γουατεμάλα, επικράτησε 7-0 και ανέβασε ακόμη ψηλότερα την ψυχολογία του.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.