Betshop: Πλήθος στοιχημάτων στο Χετάφε – Ατλέτικο Μαδρίτης (21/09)

betshop

Η Χετάφε υποδέχεται την Ατλέτικο Μαδρίτης για την Πριμέρα Ντιβιζιόν και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα στοιχημάτων!

Δύσκολη είναι η κατάσταση για τη Χετάφε, καθώς δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να… σταυρώσει ούτε βαθμό στη Λα Λίγκα φέτος. Σημείωσε την πέμπτη σερί της ήττα στη διοργάνωση, καθώς έχασε μακριά από το γήπεδό της από τη  Ράγιο Βαγιεκάνο με 3-0. Παραχώρησε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα στο 9′ ο Τρέχο. Συμπλήρωσαν στο 78ο λεπτό ο Κις να διευρύνει το προβάδισμα στο 78’και ο Φαλκάο στο 81΄, μόλις ένα δεκάλεπτο αφότου πέρασε στο ματς. Λίγα πράγματα δημιουργικά έδειξαν οι φιλοξενούμενοι.

Δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη η Ατλέτικο Μαδρίτης την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος και έμεινε στη λευκή ισοπαλία εντός έδρας με την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, τα βρήκε σκούρα, δυσκολεύτηκε να αντιμετωπίσει την άμυνα των αντιπάλων και δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που τις δόθηκαν. Η δεύτερη κίτρινη κάρτα του Φέλιξ στο 78΄, έκανε την ομάδα να μείνει με δέκα παίκτες.

Όπως παρατηρούμε από τις αποδόσεις της Betshop.gr, η Ατλέτικο Μαδρίτης είναι το φαβορί της αναμέτρησης. Στο 6.10 είναι ο άσος, στο 3.53 η ισοπαλία και στο 1.69 το διπλό.