Betshop: Προβάδισμα πρόκρισης για τον Απόλλωνα

Betshop

Ο Απόλλων Λεμεσού φιλοξενεί την Κάουνο Ζαλγκίρις (20:00), για τον πρώτο προκριματικό του Europa League, και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 340+ αγορές!

Προβάδισμα πρόκρισης έχει αποκτήσει ο Απόλλων Λεμεσού, μετά και την εκτός έδρας νίκη του με 0-2, στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο την Κάουνο Ζαλγκίρις, την περασμένη εβδομάδα. Ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Πίττα στο 14ο λεπτό, με τον Ζελάγια να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, με πέναλτι στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική του νίκη στη διοργάνωση, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Λάτσιο (2-0 εντός) και Μαρσέιγ (1-3 εκτός), για τους ομίλους της περασμένης σεζόν. Με G/G ολοκληρώθηκαν και τα οκτώ τελευταία εντός του, ανεξαρτήτως διοργάνωσης. “Πλήρωσαν” την απειρία τους οι Λιθουανοί, οι οποίοι είναι με την πλάτη στον τοίχο ενόψει της αποψινής ρεβάνς. Στα πέντε τελευταία εκτός τους, πανηγύρισαν μόλις ένα διπλό, μετρώντας ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, αν θα υπάρξει παράταση, αν θα διεξαχθεί η διαδικασία των πέναλτι, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!