Betshop: Σκοράρει εδώ και οκτώ παιχνίδια η Κόρδοβα

Betshop

Για την 26η αγωνιστική της La Liga, η Κόρδοβα φιλοξενεί τη Γρανάδα (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 347+ αγορές!

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Κόρδοβα, μετά από πέντε ματς με απολογισμό μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Κούρο Τόρες φιλοξενήθηκε από την Τενερίφη, από έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 0-2. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 39′ με τον Ερέρο, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντε λας Κουέβας, στο 76ο λεπτό. Πρώτο ματς, μετά από τέσσερα διαδοχικά, που διατηρεί το μηδέν στην άμυνα της και όγδοο σερί που σκοράρει. Παρά τη νίκη της αυτή, παραμένει εντός της επικίνδυνη ζώνης, με 21 βαθμούς, απέχοντας πέντε πόντους από τη σωτηρία της. Τρεις νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας πάρει μια νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα. Μετράει επτά διαδοχικά G/G μπροστά στο κοινό της.

Αντιθέτως, η Γρανάδα εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ υποδέχθηκε τη Λα Κορούνια, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Μετά και από τη νέα της αυτή ήττα, βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 44 βαθμούς, απέχοντας τέσσερις πόντους από την πρωτοπόρο Αλμπαθέτε. Πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα επτά τελευταία εξ’ αυτών (3-3-1).