Betshop: Τέσσερις νίκες σε πέντε αναμετρήσεις η Ρεάλ Μαδρίτης

Betshop

Για την 32η αγωνιστική της La Liga, η Λεγκανές υποδέχεται τη Ρεάλ Μαδρίτης (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 563+ αγορές!

Αήττητη παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Λεγκανές, μετρώντας δύο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαουρίτσιο Πελεγκρίνο φιλοξενήθηκε από την Αλαβές, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 18′, δεχόμενη γκολ από το σημείο του πέναλτι, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Σίλβα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν και τα επτά τελευταία παιχνίδια της στη διοργάνωση. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 40 συνολικά και είναι στην 12η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με την Εϊμπάρ, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Στις επτά νίκες, έξι ισοπαλίες και δύο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα 13 τελευταία εξ αυτών (7-5-1).

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρεάλ Μαδρίτης, μετά και την ήττα που γνώρισε από τη Βαλένθια (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν υποδέχθηκε την Εϊμπάρ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο (39′), για να φτάσει στην ανατροπή με τα δύο τέρματα που σημείωσε ο Καρίμ Μπενζεμά στο 59ο και στο 81ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια στη διοργάνωση. Στις οκτώ νίκες, δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσεις στις πέντε από τις έξι τελευταίες εξόδους της (5-0-1).