Betshop: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία εντός της Ντιζόν

Betshop

Η Ντιζόν φιλοξενεί την Παρί Σεν Ζερμέν (20:00), σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Ligue 1, και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 516+ αγορές!

Εδώ και έξι αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, η Ντιζόν δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη, μετρώντας χαρακτηριστικά μια ισοπαλία και πέντε ήττες. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Αντουάν Κομπουαρέ φιλοξένησε τη Ρεμς, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, και το μεταξύ τους 1-1. Στο τρίτο μόλις λεπτό βρέθηκε να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο, ενώ τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα στο 9′, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν. Εν τέλει όμως, το πέναλτι του Σλιτί στο 12ο λεπτό, της χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας. Τέταρτο διαδοχικό της Under 2.5. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 21 και βρίσκεται στην 18η θέση, που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και οκτώ ήττες. Στα πέντε από τα έξι τελευταία αντίστοιχα ματς, σημειώθηκε Under 2.5.

Την πέμπτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Παρί Σεν Ζερμέν, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Μπορντό (1-0 εντός), Σεντ Ετιέν (0-1 εκτός), Μονπελιέ (5-1 εντός) και Νιμ (3-0 εντός). Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξενήθηκε από την Καέν, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο 56′, κατάφερε όμως να φτάσει στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσε ο Εμπαπέ (59′, 87′). Παραμένει σταθερά στην κορυφή, με 71 βαθμούς, έχοντας μια διαφορά 14 πόντων από τη δεύτερη Λιλ. Εκτός έδρας μετράει εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, ενώ στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της σημειώθηκε Over 2.5. Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε με 1-3 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, εντός, για το Champions League.