Betshop: Βασιλεία – PSV

Στις 21:00, στο Σεντ Τζέικομπς Παρκ, η Βασιλεία υποδέχεται την PSV, στον επαναληπτικό του 3-2 στο Αϊντχόφεν με την Betshop να προσφέρει ελκυστικές αγορές για τη σπουδαία αναμέτρηση.

Την προηγούμενη εβδομάδα στην Ολλανδία η αναμέτρηση επεφύλασσε πολλές συγκινήσεις. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό, όμως οι Ελβετοί ανέτρεψαν το σκορ με γκολ του Αγιέτι στο 45′ και του Αλτνερέτε στο 79′. Όλα έδειχναν πως η Βασιλεία θα κάνει αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση μέχρι το 88′, όμως στα λεπτά που απέμεναν η PSV ανέτρεψε με τη σειρά της το σκορ με γκολ του Λάμερς στο 89′ και του Μάλεν στο 92′ και πλέον έχει τον πρώτο λόγο για τη συμμετοχή στον 3ο προκριματικό, όπου επόμενος αντίπαλος θα είναι η αυστριακή Λίντσερ.

Ενδιάμεσα το Σάββατο, η Βασιλεία ηττήθηκε για το πρωτάθλημα εντός έδρας από τη Σεντ Γκάλεν με 1-2, ενώ η PSV ηττήθηκε για το Σούπερ Καπ από τον Άγιαξ με 2-0, σε μία αναμέτρηση όμως που προχώρησε σε εκτεταμένο rotation.