Betshop: Βικτόρια Πλζεν – Σλόβαν Λίμπερετς με πλήθος στοιχημάτων

Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τσεχίας, η Βικτόρια Πλζεν υποδέχεται την Σλόβαν Λίμπερετς (19:00) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο της Βικτόρια Πλζεν την προηγούμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα, κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την έδρα της Ντούκλα Πράγας, επικρατώντας με 3-1. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Ντουντέρα μόλις στο 6’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα μέσα σε δύο λεπτά οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν τα δεδομένα με τα γκολ των Χοράβα (69’) και Ποντάνι (71’ αυτ.). Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κρμεντσίκ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 88’.

Η Σλόβαν Λίμπερετς ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της για το φετινό πρωτάθλημα, καθώς την προηγούμενη βδομάδα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Καρβίνα επικρατώντας εντός έδρας με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Πάζλερ. Η αναμέτρηση είναι πέρα για πέρα ισορροπημένη, με την Σλόβαν Λίμπερετς να μην πραγματοποιεί σπουδαία εμφάνιση. Η τελευταία εκτός έδρας νίκη της κόντρα στη Βικτόρια Πλζεν χρονολογείται στις 26 Μαΐου 2013 (2-1).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.