Betshop: Χωρίς περιθώρια απώλειας η Σεβίλλη

Betshop

Για την έκτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League, η Σεβίλλη υποδέχεται την Κράσνονταρ (19:55) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 542+ αγορές!

Από αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Σεβίλλη, όπου και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Πάμπλο Μασίν φιλοξενήθηκε από τη Βαλένθια, για τη La Liga, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Πάμπλο Σαράμπια στο 55′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, για το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 28 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, μαζί με την Ατλέτικο Μαδρίτης, ούσα τρεις μακριά από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Έντεκα νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, έχοντας επικρατήσει στα οκτώ πιο πρόσφατα. Θέλει ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα από τη Σταντάρ Λιέγης για να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Αήττητη παραμένει εδώ και δέκα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις είναι η Κράσνονταρ, όπου και μετράει εφτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την Κυριακή, η ομάδα του Μουράντ Μουσάεφ υποδέχθηκε την Ούφα, για το πρωτάθλημα Ρωσίας, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω μετά από 14 λεπτά, εν τέλει έφτασε άμεσα στην ισοφάριση, με το τέρμα του Ιγκνατίεφ στο 26′, για το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 33 συνολικά και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Ζενίτ. Οκτώ νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις. Απόψε χρειάζεται ένα βαθμό για να κατακτήσει την πρωτιά στον όμιλο. Ακόμη και με ήττα σε συνδυασμό με νίκη της Σταντάρ Λιέγης, θα πρέπει να διασυρθεί για να μείνει εκτός Europa League.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.