Betshop: Μεγάλη μάχη στο «Marcel-Picot»

Betshop

Για την 20η αγωνιστική της Ligue 2, η Νανσί υποδέχεται την Παρί (21:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 345+ αγορές!

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Νανσί, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλέν Περέν υποδέχθηκε την Τρουά, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Ντεμπελέ στο 52′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία μετά και από εκείνη με την Αζαξιό (1-1 εκτός), ενώ με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 13 συνολικά, ούσα και στην τελευταία θέση, μαζί με τον Ερυθρό Αστέρα. Σε εννέα εντός έδρας ματς για το πρωτάθλημα, πανηγύρισε μόλις μια νίκη, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και έξι ήττες. Το περασμένο Σάββατο, επικράτησε με 0-1 στην έδρα της Λε Πούι Φουτ, για το Coupe de France.

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Παρί, όπου και μετράει τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μεχμέντ Μπαζντάρεβιτς υποδέχθηκε τον Ερυθρό Αστέρα, με τον οποίο και ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1. Ο Περό στο 21′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τα πράγματα να γίνονται πιο εύκολα για την ίδια στο 66′, όταν και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει και τη νίκη, καθώς δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 32 συνολικά και βρίσκεται στην τρίτη θέση, μαζί με τις Λανς και Νιόρ. Δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στην πιο πρόσφατη έξοδό της.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.