Betshop: Από επτά διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα η ΚΠΡ

Betshop

Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 33η αγωνιστική της Championship, η ΚΠΡ υποδέχεται τη Λιντς Γιουνάιτεντ (21:45), την οποία η Betshop προσφέρει με 461+ αγορές!

Την έβδομη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η ΚΠΡ, δείχνοντας πως είναι σε κακή κατάσταση. Το Σάββατο, η ομάδα του Στιβ ΜακΚλάρεν φιλοξενήθηκε από τη Μίντλεσμπρο, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω από το δεύτερο λεπτό, ενώ δέχθηκε και ένα δεύτερο λίγο μετά το μισάωρο. Πρώτο ματς μετά από πέντε διαδοχικά που δεν σκοράρει, τα οποία και ολοκληρώθηκαν με G/G και Over 2.5. Μετά και από τη νέα της αυτή ήττα, βρίσκεται στην 18η θέση με 39 βαθμούς, απέχοντας εννέα πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Στις επτά νίκες, δυο ισοπαλίες και επτά ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της για το πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα τρία τελευταία της. Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα επτά από τα οκτώ πιο πρόσφατα.

Αντιθέτως, η Λιντς Γιουνάιτεντ προέρχεται από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα, μετά και από εκείνη με τη Σουόνσι (2-1 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα υποδέχθηκε τη Μπόλτον, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Παρότι προηγήθηκε στο 16′ με το πέναλτι του Μπάμφορντ, είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα, έξι λεπτά αργότερα. Εν τέλει, το τέρμα του Αλιόσκι στο 68′, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Με G/G ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία της ματς για το πρωτάθλημα, τα πέντε από τα οποία ήταν και με Over 2.5. Είναι στη δεύτερη θέση με 64 βαθμούς, όσους έχει και η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ενώ απέχει δυο πόντους από την κορυφή, έχοντας και ματς λιγότερο. Στις οκτώ νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Οι πέντε τελευταίες της ολοκληρώθηκαν με G/G, ενώ οι τέσσερις από αυτές και με Over 2.5.