Η ρεβάνς του Ολυμπιακού στο Stoiximan

Στις 21:30, στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Βικτόρια Πλζεν, στον επαναληπτικό του 0-0 της Τσεχίας και ο Stoiximan προσφέρει πλήθος ελκυστικών αγορών για την αναμέτρηση.

Την προηγούμενη βδομάδα στην Τσεχία, οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με τους γηπεδούχους πάντως να έχουν μία συνολικά καλύτερη εικόνα και περισσότερες κλασσικές ευκαιρίες για γκολ. Στο 1ο μέρος η Πλζεν πίεσε την άμυνα των ερυθρολεύκων και είχε και δοκάρι, όμως στην επανάληψη έμοιαζε σαστισμένη μπροστά στην καλοστημένη άμυνα των φιλοξενούμενων και περισσότερο απειλήθηκε στις αντεπιθέσεις, με τους παίκτες του Ολυμπιακού όμως να μην έχουν “καθαρό” μυαλό στην τελική πάσα και ξόδεψαν πολύ καλές προϋποθέσεις στους ανοιχτούς χώρους.

Το Σάββατο η Πλζεν επικράτησε για το πρωτάθλημα Τσεχίας, κάνοντας το 3Χ3, επί της Κάρβινα με 3-2 εντός έδρας. Εύκολη επικράτηση, έμοιαζαν να κάνουν συντήρηση δυνάμεων προς το φινάλε του αγώνα.