Interwetten: Αήττητες στα προκριματικά Ιρλανδία και Ελβετία

Η Ιρλανδία υποδέχεται την Ελβετία (21:45), για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη μετά απο τέσσερις αναμετρήσεις στα προκριματικά είναι η Ιρλανδία, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, υποδέχθηκε το Γιβραλτάρ, κόντρα στο οποίο πήρε τη νίκη με 2-0. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 29′ με το αυτογκόλ του Τσιπολίνα, με τον Μπράντι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις. Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα εννέα τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Ελβετία είναι αήττητη στα δυο παιχνίδια της για τα προκριματικά. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, υποδέχθηκε τη Δανία, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Παρότι προηγήθηκε με 3-0, χάρη στα τέρματα των Φρόιλερ (19′), Τσάκα (66′) και Εμπολό (76′), είδε την αντίπαλο της να φέρνει το ματς στα ίσα, στα λεπτά που ακολούθησαν. Έκτοτε έδωσε δυο ματς για το Nations League, γνωρίζοντας ισάριθμες ήττες από Πορτογαλία (1-3) και Αγγλία (0-0, πέναλτι 5-6).

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.