Interwetten: Αήττητη στα πέντε τελευταία εντός η Ρέντινγκ

Η Ρέντινγκ υποδέχεται τη Λιντς Γιουνάιτεντ (22:00), για την 37η εμβόλιμη αγωνιστική της Championship, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Δυο νίκες και μια ισοπαλία είναι ο απολογισμός της Ρέντινγκ, στα τρία τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Στο πιο πρόσφατο, το Σάββατο, η ομάδα του Χοσέ Γκόμες φιλοξένησε τη Γουίγκαν, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-2. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, όμως έφτασε στην ισοφάριση αμφότερες, με τους Σουίφτ (45’+3) και Μπάροου (89′), για να ολοκληρώσει την ανατροπή με τον Μεϊτέ, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στη διοργάνωση. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 26 συνολικά και βρίσκεται στην 19η θέση, όσους μετράει και η Γουίγκαν. Παράλληλα, απέχει τρεις πόντους από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εντός έδρας έχει απολογισμό έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες, ούσα αήττητη στα πέντε τελευταία της (3-2-0).

Από τη δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα έρχεται από τη δική της πλευρά η Λιντς Γιουνάιτεντ, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Γουέστ Μπρομ (4-0 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα φιλοξενήθηκε από τη Μπρίστολ Σίτι, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, μετά και το τελικό 0-1. Το τέρμα του Μπάμφορντ στο ένατο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Παράλληλα, ήταν το τρίτο σερί ματς που ολοκληρώνεται με N/G. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 70 βαθμούς και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, δυο πόντους πίσω από τη Νόριτς. Εκτός έδρας έχει απολογισμό εννέα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες, ενώ σημειώθηκε Under 2.5 στις τρεις τελευταίες εξόδους της.