Interwetten: Αήττητη στη σεζόν η Λειψία

Η Μπενφίκα υποδέχεται τη Λειψία (22:00), για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League, σε μια αναμέτρηση που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Μπενφίκα, μετά και από εκείνη επί της Μπράγκα (0-4 εκτός). Το Σάββατο, αντιμετώπισε τη Ζιλ Βιθέντε, εντός, στα πλαίσια της Liga NOS, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Νογκέιρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πίτσι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 53ο λεπτό. Αυτή ήταν και η πέμπτη νίκη της σε έξι φετινές αναμετρήσεις (5-0-1). Με N/G ολοκληρώθηκαν και τα έξι φετινά της παιχνίδια, σε όλες τις διοργανώσεις.

Αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις στη σεζόν παραμένει η Λειψία, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, αντιμετώπισε τη Μπάγερν Μονάχου, στα πλαίσια της Bundesliga, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω από το τρίτο μόλις λεπτό, για να ισοφαρίσει στο τελικό αποτέλεσμα, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φόρσμπεργκ, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Έβαλε έτσι τέλος στο σερί των τεσσάρων νικών. Με G/G ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε φετινά της παιχνίδια, σε όλες τις διοργανώσεις.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.