Interwetten: Αλώβητη σε τέσσερις εξόδους η Σαρλερουά

Η Κορτράικ φιλοξενεί τη Σαρλερουά (21:30), για τα ημιτελικά των play off της Jupiler League, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Άμεση ήταν η επιστροφή στις νίκες για την Κορτράικ, μετά και την ήττα κόντρα στη Σεντ Ζιλόμ (2-0 εκτός). Την περασμένη Παρασκευή, υποδέχθηκε τη Σερκλ Μπριζ, κόντρα στην οποία δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει με 4-0, χάρη στα γκολ των Εζέκιελ (18′), Λεπουάν (71′), Σεβαλιέ (77′) και Εν’Χαέν (88′). Κάπως έτσι, έφτασε τους 24 βαθμούς και τερμάτισε στην πρώτη θέση του β’ ομίλου στα play off, που της χάρισε και την πρόκριση. Στα εννέα τελευταία παιχνίδια που έδωσε μπροστά στο κοινό της, πανηγύρισε επτά νίκες, έχοντας ωστόσο και δυο ήττες.

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Σαρλερουά, ερχόμενη από ένα αήττητο σερί οκτώ αναμετρήσεων, με απολογισμό επτά νίκες και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, υποδέχθηκε την Έουπεν, παίρνοντας τη νίκη με 2-0. Ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα στο τέταρτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με τον Νιανέ, ενώ στο 68′, ο Ντελφί διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Έφτασε έτσι τις τέσσερις διαδοχικές νίκες, στις οποίες διατήρησε και ανέπαφη την εστία της. Κάπως έτσι, έφτασε τους 22 βαθμούς και τερμάτισε στην πρώτη θέση του α’ ομίλου στα play off, που της χάρισε και την πρόκριση. Αήττητη στα τέσσερα τελευταία εκτός της, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία.