Interwetten: Απειλεί τη Ρεάλ η Χετάφε

Για την 1η αγωνιστική της Primera Division, η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται τη “συντοπίτισσα” (23:15) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Κατώτερη των περιστάσεων αποδείχθηκε στο πρώτο επίσημο παιχνίδι στη σεζόν η Ρεάλ Μαδρίτης, χάνοντας με 4-2 το Σούπερ Καπ στην παράταση από την Ατλέτικο Μαδρίτης, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο Ταλίν της Εσθονίας (2-2 κανονικός αγώνας). Ωραίο παιχνίδι με εκατέρωθεν ευκαιρίες, ήταν μπροστά στο σκορ στο 63′ (2-1), δέχθηκε την ισοφάριση στο 79′ και παρουσιάζοντας τρομερά προβλήματα στην άμυνα, δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το τρόπαιο στην παράταση. Ρίχνει πλέον το βλέμμα της στο πρωτάθλημα, όπου θέλει να αφήσει πίσω τις μέτριες πορείες των τελευταίων χρόνων, αμφισβητώντας την κυριαρχία της Μπαρτσελόνα.

Έκλεψε τις εντυπώσεις με την πορεία που χάραξε στο περσινό πρωτάθλημα η Χετάφε. Με όπλο την άμυνά της έφθασε ψηλά, αφού ήταν η τρίτη ομάδα του πρωταθλήματος που δέχθηκε τα λιγότερα τέρματα (33 γκολ παθητικό), πίσω από τις Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης. Τερμάτισε στην όγδοη θέση, ουδέποτε δεν κινδύνεψε με υποβιβασμό και επειδή δύσκολα θα καταφέρει να πραγματοποιήσει ανάλογη πορεία φέτος, μεγάλος της στόχος είναι η εξασφάλιση της παραμονής, όσο πιο γρήγορα γίνεται.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.