Interwetten: Από αήττητο σερί έξι αγώνων η Αταλάντα

Για την 32η αγωνιστική της Serie A, η Αταλάντα υποδέχεται την Έμπολι (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Αταλάντα, μετρώντας τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζιανπιέρο Γκασπερίνι φιλοξενήθηκε από την Ίντερ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Πλέον, στα πέντε από τα έξι τελευταία της ματς στη διοργάνωση σημειώθηκε G/G. Πρώτη απώλεια μετά από τις νίκες επί των Πάρμα (1-3 εκτός) και Μπολόνια (4-1 εντός), φτάνοντας έτσι τους 52 βαθμούς, που τη φέρνουν στην έκτη θέση και στο -2 από την πέμπτη Ρόμα, η οποία έχει και ματς περισσότερο. Στις επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα οκτώ τελευταία εξ αυτών (4-3-1).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Έμπολι, μετά και τη νίκη επί της Νάπολι (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αουρέλιο Αντρεατσόλι φιλοξενήθηκε από την Ουντινέζε, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-2. Παρότι προηγήθηκε δύο φορές στο ματς, με τα τέρματα των Καπούτο (11′) και Κρούνιτς (24′), δέχθηκε ισάριθμες φορές την ισοφάριση, πριν χάσει εν τέλει το παιχνίδι με γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου κιόλας ημιχρόνου. Σημειώθηκε Over 2.5 στα επτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Βρίσκεται έτσι εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και στην 18η θέση, μετρώντας 28 βαθμούς, ούσα τρεις μακριά από την 17η Μπολόνια, η οποία έχει και ματς περισσότερο. Παραμένει χωρίς διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας τέσσερις ισοπαλίες και έντεκα ήττες, έχοντας ηττηθεί στις πέντε τελευταίες εξόδους της.