Interwetten: Από αήττητο σερί στο πρωτάθλημα η Άιντραχτ

Για την 29η αγωνιστική της Bundesliga, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης υποδέχεται την Άουγκσμπουργκ (19:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και έντεκα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετρώντας επτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άντι Χούτερ φιλοξενήθηκε από τη Σάλκε, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Παρότι προηγήθηκε με τον Ρέμπιτς στο 13′, δέχθηκε την ισοφάριση οκτώ λεπτά αργότερα, για να πάρει εν τέλει τη νίκη με το εύστοχο πέναλτι του Γιόβιτς στις καθυστερήσεις. Ήταν η έκτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας έτσι τους 52 βαθμούς, που τη φέρνουν στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Στις οκτώ νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα έξι τελευταία εξ αυτών (4-2-0). Την Πέμπτη, γνώρισε την ήττα με 4-2 από τη Μπενφίκα, εκτός, για την προημιτελική φάση του Europa League.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Άουγκσμπουργκ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Νυρεμβέργη (3-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Χόφενχαϊμ, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 0-4. Βρέθηκε πίσω από το έκτο μόλις λεπτό, δεχόμενη ακόμη τρία στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν το τελευταίο παιχνίδι του Μάνουελ Μπάουμ στον πάγκο της, με τον Μάρτιν Σμιντ να τον αντικαθιστά. Τα οκτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της ολοκληρώθηκαν με Over 2.5. Βρίσκεται έτσι στην 15η θέση με 25 βαθμούς, ούσα τέσσερις πόντους πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Στις δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες και εννέα ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις εννέα τελευταίες εξόδους της (0-2-7).