Interwetten: Από τρεις σερί ήττες η Φλουμινένσε

Η Κρουζέιρο υποδέχεται τη Φλουμινένσε (01:15), στη ρεβάνς του 1-1, για τη φάση των “16” του Copa Brasil, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα έξι τελευταία της παιχνίδια η Κρουζέιρο, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Στο τελευταίο της, αντιμετώπισε τη Σάο Πάολο, εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω μετά από 15 λεπτά αγώνα, για να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Τιάγκο Νέβες στο 68ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και στα επτά τελευταία της παιχνίδια, ενώ στα πέντε από αυτά βγήκε και το Over 2.5. Γνώρισε την ήττα και στα δυο τελευταία εντός της.

Τρίτη διαδοχική της ήττα γνώρισε η Φλουμινένσε, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μπαΐα (3-2 εκτός) και Ατλέτικο Νασιονάλ (1-0 εκτός), ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Στο τελευταίο παιχνίδι της, αντιμετώπισε την Ατλέτικο Παραναένσε, εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα, γνωρίζοντας μια βαριά ήττα με 3-0. “Πλήρωσε” το αριθμητικό της μειονέκτημα από το 33ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Αΐρτον, με το σκορ στο 1-0. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της ματς. Παράλληλα, ηττήθηκε στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-4).