Interwetten: Δεν πείθει στα εκτός η Στουτγκάρδη

Για την 16η αγωνιστική της 1. Bundesliga, η Βόλφσμπουργκ υποδέχεται τη Στουτγκάρδη (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων για το πρωτάθλημα προέρχεται η Βόλφσμπουργκ, όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρούνο Λαμπαντία φιλοξενήθηκε από τη Νυρεμβέργη, από την έδρα της οποίας “απέδρασε” με τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας με 0-2. Μετά από 58 λεπτά αγώνα, ο Γκίντσεκ έδωσε το προβάδισμα στους “λύκους”, με τον Μπρεκάλο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά και την ισοπαλία με τη Χόφενχαϊμ (2-2 εντός), φτάνοντας έτσι τους 22 βαθμούς, που τη φέρνουν στην όγδοη θέση της κατάταξης. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα εφτά πιο πρόσφατα (1-3-3).

Επιστροφή στις νίκες για τη Στουτγκάρδη, μετά και τη “βαριά” ήττα που υπέστη από τη Γκλάντμπαχ (3-0 εκτός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκους Βάιντσιρλ υποδέχθηκε τη Χέρτα Βερολίνου, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, εν τέλει έφτασε στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσε ο Μάριο Γκόμεζ, στο 64ο και το 76ο λεπτό. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 14 συνολικά και βρίσκεται στην 14η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με την Άουγκσμπουργκ, ούσα παράλληλα δυο πόντους πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Σε οκτώ φετινές εξόδους γνώρισε έξι φορές την ήττα, μετρώντας ακόμη μια νίκη και μια ισοπαλία.