Interwetten: Εύκολο έργο για Κλαμπ Μπριζ

Για την 3η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος, η Κλαμπ Μπριζ υποδέχεται την Κορτράικ (21:30) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Έδειξε χαρακτήρα η Κλαμπ Μπριζ απέναντι στη Μουσκρόν εκτός έδρας, αφού κατάφερε να πάρει τη νίκη παίζοντας για μεγάλο χρονικό διάστημα με παίκτη λιγότερο. Το παιχνίδι πήγε να… στραβώσει νωρίς για τους φιλοξενούμενους, αφού μόλις στο 11΄ αποβλήθηκε ο φορ Γουέσλεϊ με απευθείας κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό χτύπημα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την αριθμητική τους υπεροχή αλλά δεν τα κατάφεραν, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες χωρίς σκορ στο ημίχρονο. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55΄ η Κλαμπ Μπριζ άνοιξε το σκορ με τον Κουλς από ασίστ του Βόρμερ και κατάφερε να διαχειριστεί μέχρι το φινάλε αυτό το προβάδισμα, παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα.

Μετά την  βαριά εντός έδρας ήττα από την Άντερλεχτ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, η Κορτράικ εμφανίστηκε πιο οργανωμένη στην άμυνα και απέσπασε λευκή ισοπαλία στην Αμβέρσα από την Αντβέρπ. Ήταν ένα παιχνίδι – επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων που από το ξεκίνημα πίεσαν την αντίπαλη εστία. Η Αντβέρπ έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη, ο γκολκίπερ Καμίνσκι ήταν σε μεγάλη βραδιά για την Κορτράικ κι έτσι λίγο η αστοχία των γηπεδούχων και λίγο η ατυχία έφερε το τελικό 0-0, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν ελάχιστα την αντίπαλη εστία.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.